جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش و طریقه تماس

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120169267

phone icon شماره تماس دفتر: 02147623014

phone icon شماره تماس کارخانه : 04132605249

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

location icon آدرس: تبریز، شهرک صنعتی سلیمی

location icon آدرس دفتر: دفتر یک: تبریز، ولیعصر دفتر دو: تهران، صادقیه

مجموعه مجتمع صنعتی معدنی سیمرغ آذربایجان (فولاد سیمرغ آذربایجان) شما را به خرید بهترین محصولات آهن و کنسانتره آن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • هفت + شش =

معدن سنگ آهن چادرملو

آنچه در این مقاله میخوانید...

شرکت معدني و صنعتي چادرملوسنگ آهن دانه بندی شدهسنگ آهن دانه بندی شده برای کوره بلندفروش گندله سنگ آهنگندله سازی اردکان یزدکنسانتره سنگ آهن 68% چادرملوگندله سنگ آهنآنالیز گندله سنگ آهنآهن اسفنجیآنالیز آهن اسفنجیمحصولات فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

 

معدن سنگ آهن چادرملو واقع در مرکز کویر مرکزی ایران می باشد. فرآورده های اصلی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شامل کنسانتره سنگ آهن، سنگ آهن دانه بندی شده ریز و کلوخه (IRON ORE FINES & ALSO IRON ORE LUMPS) و همچنین کنسانتره آهن آپاتیت است. فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان جزء مصرف کنندگان اصلی محصولات این شرکت به شمار می آیند. همچنین گندله سازی اردکان از خریداران کنسانتره سنگ آهن این مجتمع برای تولید گندله سنگ آهن می باشد.

شرکت معدني و صنعتي چادرملو

ظرفیت اسمی تولید در پنج خط فرآوری معدن سنگ آهن چادرملو برای سنگ آهن با خلوص در محدوده شصت درصد به ضریب بازیافت ۶۸% برابر ۵٫۸ میلیون تن می باشد. ظرفیت واحد کنسانتره سازی فسفری ۱۴۰ هزار تن تخمین زده شده است. سه انبار نیز برای کنسانتره ها با ظرفیت های ۱۵۰ هزار تن برای دو انبار مکانیزه و ۴۴۷ هزار تن برای انیار کنسانتره آپاتیت وجود دارد.

سنگ آهن دانه بندی شده

مصرف کنندگان سنگ آهن، کارخانه های فولادسازی هستند. سنگ آهن به چند شکل وارد کوره های ذوب و فولادسازی می شود. در زیر به این اشکال از سنگ آهن اشاره می کنیم:

  • سنگ آهن دانه بندی شده
  • گندله سنگ آهن
  • آهن اسفنجی

سنگ آهن دانه بندی شده برای کوره بلند

سنگ آهن دانه بندی شده خوراک واحدهای ذوب و فولادسازی است که با کوره بلند تجهیز شده اند. یعنی فرآیند ذوب در این کارخانه ها در کوره بلند که شماتیک آن را در تصویر زیر مشاهده می فرمایید، انجام می گیرد. استفاده مستقیم سنگ آهن دانه بندی شده در کوره های بلند با توجه به ساختار و سیستم زدایش ناخالصی ها و فرآیند ذوب و تولید فولاد، وجود دارد. این موضوع در مورد کوره های القایی و قوس الکتریکی صادق نیست. یعنی کارخانه هایی که با کوره های القایی و قوس الکتریکی مجهز شده اند امکان استفاده مستقیم از سنگ آهن دانه بندی شده را ندارند.

فروش گندله سنگ آهن

سنگ آهن خامی که در معدن استخراج می شود چنانچه عیار مناسب که بتوان به روش خشک و از طریق دانه بندی خلوص آن را افزایش داد، داسته باشد تنها از طریق فرآیند دانه بندی افزایش خلوص پیدا کرده و وارد واحد ذوب و فولادسازی می شود. ولی چنانچه عیار سنگ آهن پایین باشد نیاز است بر روی آن فرآیند کنسانتره سازی انجام بگیرد. کنسانتره سنگ آهن دارای دانه بندی و سایز دانه های بسیار ریز است بنابراین امکان استفاده مستقیم در کوره برای ذوب را ندارد.

کنسانتره سنگ آهن تحت فرآیند گندله سازی به گلوله های متخلخل گرد گندله آهن تبدیل شده و سپس وارد خطوط ذوب و فولادسازی می شود.

گندله سازی اردکان یزد

گندله سازی اردکان یزد زیر مجموعه خود شرکت معدنی و صنعتی چادرملو است که فعالیت گندله سازی از سال ۱۳۸۶ در آن آغاز شده است. احداث واحد گندله سازی اردکان یزد در سال ۱۳۸۱ تنفیذ شد و در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید سالانه در واحد گندله سازی اردکان که در ۲۵ کیلومتری جاده اردکان-نائین قرار گرفته است، برابر ۳٫۴ میلیون تن در سال می باشد.

کنسانتره سنگ آهن ماده اولیه و شارژ واحدهای گندله سازی به شمار می آید. تامین مداوم مامده اولیه مورد نیاز این واحد از محل معدن سنگ آهن چادرملو نکته قوت احداث این واحد در نزدیکی معدن است. گندله محصول میانی بین معدن و فولادسازی و تکمیل کننده زنجیره فولادسازی بین معدن و کارخانه است. احداث واحد گندله سازی اردکان در مجتمع سنگ آهن چادرملو به تکمیل زنجیره فولادسازی این مجتمع صنعتی و معدنی کمک کرده است.

کنسانتره سنگ آهن ۶۸% چادرملو

کنسانتره سنگ آهن با درصد آهن کل fe total برابر ۶۸٫۳۱ درصد با درصد FeO برابر ۱۱٫۴۹ درصد فرآورده خروجی معدن سنگ آهن چادرملو است که به واحد گندله سازی اردکان انتقال داده می شود. در واحد گندله سازی اردکان این فرآورده برای تولید گندله سنگ آهن به مصرف می رسد.

گندله سنگ آهن

گندله سنگ آهن ماده اولیه واحدهای احیاء مستقیم برای تولید آهن اسفنجی مورد نیاز کارخانه های فولادسازی می باشد. گندله سنگ آهن به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد:

  • استفاده مستقیم گندله سنگ آهن در کوره بلند جهت ذوب و فولاد سازی
  • تبدیل آن به آهن اسفنجی طی فرآیند احیاء مستقیم جهت استفاده در واحدهای فولاد سازی مجهز به کوره های قوس الکتریکی و کوره های القایی

آنالیز گندله سنگ آهن

Remark Result Element
Min ۶۵% T.Fe
Max ۱% FeO
Max ۵% Al2O3+SiO2
Max ۰٫۰۱% P
Ave ۰٫۰۱% S
Max ۱% Moisture
Min ۲۷۰kg/pellet CCS
Min ۹۶% T index
Max ۲% A Index
۲۰-۲۴% Prosity
Min ۹۰% Size 6.3 – ۱۶ mm
Max ۸% Size +16 mm
Max ۲% Size<6.3 mm

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی سنگ آهن فرآوری شده طی چند مرحله فرآیند فرآوری بر روی سنگ آهن بعد از استخراج شامل خردایش، کنسانتره سازی، گندله سازی و سپس احیاء مستقیم است. احیاء مستقیم گندله سنگ آهن بدون ذوب آن انجام می گیرد. فرآورده گلوله های متخلخل با عیار آهن فلزی بیش از ۸۰ درصد است که مناسب ذوب برای کوره های القایی و قوس الکتریکی می باشد. احداث واحدهای کنسانتره سازی، گندله سازی، احیاء مستقیم و نهایتا خط ذوب و فولاد سازی در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تکمیل زنجیره فولاد سازی زیر مجموعه این واحد را سبب شده است.

آنالیز آهن اسفنجی

DRI Sponge iron
Fe Total (%) Min88<total< 92 Max
Fe Metal (%) ۸۲< Metal< 84
MD (%) Min 91< MD< 93  Max
C(%) ۱٫۵ Min
SiO2 (%) ۴ Max
Al2O3 (%) ۰٫۵ Max
S (%) ۰٫۰۰۸ Max
P (%) ۰٫۰۵  Max
Sizing ۹-۱۸ mm, 90%

۶٫۳-۹ mm, 5%

محصولات فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

ظرفیت تولید سالانه کارخانه فولادسازی چادرملو در حدود یک میلیون تن شمش به شکل بیلت فولادی و بلوم می باشد. البته امکان افزایش ظرفیت تا حدود یک میلیون و سیصد هزار تن در هر سال وجود دارد.

لیلا نعمت زاده

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش و طریقه تماس

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120169267

phone icon شماره تماس دفتر: 02147623014

phone icon شماره تماس کارخانه : 04132605249

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

location icon آدرس: تبریز، شهرک صنعتی سلیمی

location icon آدرس دفتر: دفتر یک: تبریز، ولیعصر دفتر دو: تهران، صادقیه

مجموعه مجتمع صنعتی معدنی سیمرغ آذربایجان (فولاد سیمرغ آذربایجان) شما را به خرید بهترین محصولات آهن و کنسانتره آن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • هفت + سه =
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید
error: Content is protected !!